top of page
  • Writer's pictureClaire Klingenberg

Proč nosím roušku?

Updated: Feb 19, 2021


Začnu tím, proč jsem se před pár lety začala nechat pravidelně očkovat proti chřipce.Přesto, proočkovanost je u nás nízká a očkování proti chřipce se doporučuje především rizikovým osobám, osobám s chronickým onemocněním, osobám nad 65 let a kuřákům.


Nespadám do žádné z těchto kategorií.


Stýkám se ale s lidmi, kteří ano. Mám přátele, kteří mají chronické onemocnění. Mám rodinu, přátele a kolegy, kterým je nad 65 let.


Také se setkávám s velkým množstvím lidí, u kterých neznám jejich zdravotní stav.

Tím, že já se nechám očkovat, snížím pravděpodobnost toho, že budu nosičem. Neočkuji se kvůli sobě, ale kvůli druhým. Jak kvůli osobám blízkým, tak kvůli osobám neznámým.


V současné době ještě neexistuje očkování proti Covidu-19. Jediné, co mohu dělat proto, abych chránila ostatní, je mýt si řádně ruce, mít po ruce dezinfekci a nosit roušku. Nevím, jestli nepříjdu do kontaktu s nosičem nemoci v tramvaji, v kavárně, v mém bydlišti. Rozhodně ale vím, že nechci nemoc šířit dál.


Dezinfekce a mytí rukou je ochrana pro mě. Rouška je ochrana pro mé blízké, pro neznámé, prostě pro vás, abych na vás něco nenaprskala.

Recent Posts

See All

Detektor lži nedetekuje lež

Detektor lži, jak ho známe z detektivek a někteří i ze skutečného života, měří následující hodnoty: srdeční tep krevní tlak rychlost dechu kožní odpor (elektrodermální aktivita) Tím, že měří zároveň n

Comentários


bottom of page